Nezáleží, kde se člověk právě nachází a co právě dělá, vše co je okolo nás, na nás působí a ovlivňuje nás. A tak je to i v designu, který mě provází celým životem a stal se smyslem mého bytí. Je pro mě vzrušením, baví mě jeho moc, hravost a neomezené možnosti.

 

Jmenuji se Lucie Rolko, narodila jsem se roku 1978 v Hradci Králové. Již od útlého dětství navrhuji a vyrábím své vlastní produkty, proto jsem vystudovala v Čechách oděvnictví a módní návrhářství. Krátce po studiích jsem se vydala do hlavního města Kostariky San José, kde jsem absolvovala Universidad VERITAS de Costa Rica, obor Diseňo Publicitario. Po roce studií jsem začala pracovat v multimediální reklamní agentuře J. Walter Thompson Company (APCU Thompson Costa Rica, kde jsem zastávala funkci návrháře. Prošla jsem výtvarnou etapou, malováním a tvorbou keramiky a svá díla později také uveřejnila na vernisážích a výstavách obrazů a keramiky v galerii „La Zona Roja“ Costa Rica C.A.,San José.

Začátkem nového tisíciletí jsem se vrátila zpět do Evropy a dál se věnovala designu. V Čechách jsem založila vlastní studio Visual Identity se zaměřením na grafický a produktový design, oděvní návrhářství a interiéry. Také jsem se stala členem Asociace českých designérů. Vydala jsem se cestou moderního designu s kvalitním a tradičním zpracováním. 
Při tvorbě projektů čerpám z každodenního života, propojuji racionální přístup s trochou humoru a vtipu, ale zároveň kladu velký důraz na originalitu a detail. 

 

Mou vášní je vytvářet projekty, které jsou jednoduché, plně funkční a zároveň vzbuzují zvědavost. Můj úspěch se měří množstvím osob, které se rozhodli dát mi důvěru a nechat mě sdílet své životy a vize s mými.

 

Spolupráce na projektech - Česká republika:
Nestlé česko a.s., Guseppe a.s., Shell, Kofola, Anna K, Al-Natura (Big Shock), Orsil, Budwar Bar, Stock Plzeň - Božkov s.r.o., Mrazírny Dašice, a.s., Sazka, Pražský hrad, MD logistika, a.s., Cafe Slavie, Viva Gelato a.s., ALEA - sport wear, ViewSonic, VČTV televize V1, Michelské pekárny a.s., JamRock festival, Gar.Le. SPOL s.r.o., Keramika Soukup a.s., Marius Pedersen, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Státní fond životního prostředí ČR, IN-STORE Marketing IN-STORE Slovensko (odborný časopis), POP AWARDS, POPAI CENTRAL CZECH a jiné...
Spolupráce na projektech - Latinská Amerika:
Halls, Firestone, Nestlé, Kraft, Warner Lambert (Trident, Listerine), Lipton Ice Tea, Clover Brand, Kimberly Clark, Mucap, Ministerstvo financí C.R., VM Latino (hudební televizní program) a jiné...

 

Další dosažená praxe a vzdělání:

  • Forester Instituto Internacional, španělská jazyková škola v San José, Costa Rica
  • Výkonný producent v TV stanicích Guarever producciones a Canal 2 de Costa Rica
  • Vernisáž Callisto rock bar & gallery Hradec Králové, Česká republika

NEVÁHEJTE MĚ KONTAKTOVAT

 

COPYRIGHT INFO

© copyright 2015
Visual Identity - Lucie Rolko

 
123movie